Żubry Smarchowice 4:1 LZS VICTORIA II CHRÓŚCICE
Orzeł Olszanka 1:1 Olimpia Lewin Brzeski

Buttony

Aktualności

Deja vu

• autor: victoriakoscierzyce, 2018-09-18 18:08

Początek naszej przygody z „A” klasą przypomina start ubiegłego sezonu. Zarówno wtedy jak i teraz rozpoczęliśmy od dwóch porażek. Mamy nadzieję, że tak jak poprzednio, będzie już tylko lepiej.
Na inaugurację rozgrywek podejmowaliśmy na własnym boisku zespół z Ligoty Turawskiej.

Wydawałoby się, że mecz nie może rozpocząć się dla nas lepiej. Już w 5 minucie mieliśmy rzut karny, niestety strzał Bartka Świechowskiego obronił bramkarz. Zemściło się to na nas kilka minut później, bo tym razem to goście wywalczyli rzut karny i go wykorzystali. Pod koniec pierwszej połowy straciliśmy drugą bramkę. Zaraz po przerwie bramkę kontaktową zdobył Rafał Rajpold, po podaniu Damiana Bonara. Niestety to było wszystko na co nas było stać w tym dniu, a goście zdobyli jeszcze trzy bramki i odnieśli zasłużone zwycięstwo.
Na drugi mecz udaliśmy się do Grodkowa. Był to bardzo zacięty i wyrównany mecz, z tym, że to my mieliśmy o wiele więcej klarownych sytuacji do zdobycia bramki. Niestety w tym dniu bramka gospodarzy była dla nas jak zaczarowana. Gospodarze w pierwszej połowie oddali jeden celny strzał na bramkę i zdobyli gola. Druga połowa wyglądała podobnie, z tym, ze w 55 min zawodnik GKSu został ukarany czerwoną kartką. Mimo gry w przewadze i wielu dogodnych sytuacji nie potrafiliśmy skierować piłki do bramki, za to gospodarze w 90 minucie meczu wykorzystali kontratak i ustalili wynik spotkania na 2:0.
W obu meczach z powodu wyjazdów wakacyjnych zabrakło kilku zawodników. Mecz z Ligotą musieliśmy rozegrać z zawodnikiem z pola na bramce. Mamy nadzieje, że już w klejnym meczu nasza sytuacja kadrowa znacznie się poprawi.
Z nowych/starych twarzy w Victorii zobaczymy Rafała Rajpolda (United Stobrawa-Rybna), Krystiana Szetelnickiego (powrót z wypożyczenia do Bizona Kurznie) oraz Tomka Wójcika (powrót po rocznej przerwie).
Victoria Kościerzyce – LKS Ligota Turawska 1:5 (0:2)
Bramka: R. Rajpold
Łukasz Godecki - Bartosz Świechowski, Krzysztof Tarnowski, Tomasz Wójcik, Dawid Skorupiński (80 Michał Litarowicz), Damian Bonar, Krzysztof Siupika (55 Przemysław Mordal), Paweł Poterek (70 Adam Szymula), Maciej Rutkowski (46 Damian Pietrucha), Łukasz Doliński, Rafał Rajpold
GKS Grodków – Victoria Koscierzyce 2:0 (1:0)
Michał Dylewicz – Bartosz Świechowski, Krzysztof Fąferko, Szymon Bogdan, Łukasz Godecki (70. Michał Litarowicz)- Damian Bonar, Paweł Poterek (80. Grzegorz Poterek), Łukasz Doliński, Tomasz Wójcik, Krystian Szetelnicki – Przemysław Mordal (60. Adam Szymula)